Jak fungují drogy Marihuana

Jak fungují drogy - Marihuana DOKUMENT CZ o omamných prostředcích panují mezi všelijakými lidmi všelijaké názory – někdo tvrdí, že jsou zdrojem zkušeností, zatímco jiný je má za nebezpečné jedy. Ale co tyto látky opravdu dělají s našimi mozkovými buňkami? ..

Historie marihuany dokument CZ

Dokumentární film z dílny National Geographic. Hodnocení ČSFD: 80% Marihuana a její produkty – hašiš, olej – patří mezi lidstvem užívané látky již minimálně několik set let. Po tuto dlouhou dobu provázely lidstvo jako součást náboženských a sociálních ..

pH metr - Jak o něj správně pečovat...

Jak správně pečovat o pH metrPH metry jsou velice citlivá zařízení a je nutné s nimi správně zacházet, jinak může velmi snadno dojít k jejich poškození. Pořídit si kvalitní přístroj na měření pH není levná záležitost. Nikdo z nás by určitě nechtěl, ..

TeorieTakze, klonovani neboli rizkovani je proces, pri kterem muzem rostlinu pohodlne rozmnozit na nekolik dalsich, s tim ze zachovame puvodni geneticky material klonovane rostliny. Tohle se pouziva nejen u konopi, ale u cele rady dalsich rostlin. (napriklad pouhe ponoreni listu ..

Jak na správné klíčení a zakořenění

Aby semínka vyklíčila, nepotřebují nic víc, než vodu, teplo a vzduch. Teplota by se měla pohybovat mezi 20ti a 30ti stupni. Doporučovaný začátek:Namočte semínka přes noc do skleničky s odstátou vodou (ph 6-7). Nenechávejte semínka ve vodě déle než den, aby ..

Botanické zařazení konopí

V botanickém názvosloví je konopí zařazeno do řádu Urticales (kopřivovité), kam patří mimo jiné i chmel (Humulus lupulus L.). Obvykle je zařazeno do čeledi pod rodovým názvem Cannabaceae (konopovité), ačkoli někteří upřednostňují zařazení mezi Moraceae ..

Stručná historie konopí v datech

Cannabis, marihuana nebo konopí je rostlina, jejíž psychoaktivní účinky jsou lidstvu známy patrně odpradávna. Některé prameny uvádí, že lidstvo znalo konopí nejprve jako průmyslovou plodinu nejméně 10.000 let př. n.l., jiné zdroje uvádí, že historie užívání ..

Druhy konopí - Sativa, Indica, Ruderalis

Synonyma: Cannabis sativa sativa, Cannabis sativa ssp. sativa, Cannabis gigantea, Cannabis americana, Cannabis var. americana, Cannabis sativa var. sativa, Cannabis Lupulus, Cannabis sativa ssp. Spontanea, Cannabis chinensis, Cannabis foetens Gilib.Konopí seté, jednoletá kulturní ..

Kdy mohu rostlinu sklidit?

Rostlinu sklízíme tehdy, když její potenciál je na nejvyšší úrovni (rozhodující ovšem je, ke kterému účelu konopí používáme). Poznáme to tak, že Trichomy (pryskyřičné žlázy, jsou rozesety po celé rostlině v nejvyšší koncentraci na hlavách palic - ..